Monodiety – dieta RYŻOWA.

Monodiety to diety jedno składnikowe. Zazwyczaj spożywa się jeden produkt, lub też tej konkretny produkt jest bazą do przygotowania dań.

Przykładem monodiety są następujące rodzaje diet: kapuściana, bananowa, post warzywno-owocowy, cytrynowa, jabłkowa, serowa i inne.

Ja sama jakiś czas temu testowałam dietę bananową – zobacz TUTAJ – natomiast kilka razy robiłam sobie dietę owsianą. Od czasu do czasu stosuję też dietę ryżową i o niej dziś mowa 🙂

 

Monodiety są krytykowane jako zbyt ubogie w składniki odżywcze i powodujące efekt jojo. I faktycznie może tak być. Jednak ja nie robię sobie diety ryżowej po to, by się odchudzić, ale po to by się oczyścić. Stosuję ją 2-3 dni, więc przez ten czas nie wyrządzam sobie żadnej szkody.

 

W moim wydaniu zastosowanie diety ryżowej jest bardzo proste. Dzień wcześniej gotuję 2 torebki ryżu (łącznie 200 gram). Jest to ok. 700 kcal. czyli bardzo mało.

Na drugi dzień ugotowany ryż dzielę na 5 mniej więcej równych porcji i to one stanowią 5 posiłków. Jest to śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja.

Ponieważ jestem fanką cynamonu, to nie ukrywam, że większość tych porcji jem z masłem i cynamonem. Na obiad i kolację do ryżu dodaję jeszcze duszone warzywa.

Dodatkowo jem jeszcze jakieś owoce itp. Na przykład, gdy idę rano biegać to jem banana i dopiero po treningu – ryż.

Myślę, że łącznie z dodatkowymi produktami i masłem (tłuszcz jest trochę potrzebny 🙂 ) mogę spożywać ok 1500 kcal, więc to już nie jest tak mało.

 

Taka kilkudniowa dieta jest bardzo fajna. Prosta i niedroga, a człowiek się po niej lekko czuje.

Przy takiej monodiecie nie czuję się głodna, a mam wrażenie, że a faktycznie oczyszcza organizm.

Polecam!

 

Zobacz także: Diety pudełkowe. Mój prywatny RANKING!